Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 05. 2009.   #1
c_shark
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 02.01.2008
Poruke: 19
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
c_shark is on a distinguished road
Default PHP advanced programmer

Cao svima,

radim u jednoj kompaniji kojom nisam bas zadovoljan iz raznoraznih razloga. Dosao sam kao pocetnik developer da naucim neke stvari i na kraju sam skontao da sam nazadovao jer sam vecinu vremena bio prepusten samom sebi da radim sta hocu, pa sada na ozbiljnom projektu ne mogu da se pohvatam.

Ja sam uglavnom bio orijentisan na .NET ali zbog ponude poslova planiram da predjem na PHP i okusam srecu na nekom drugom mestu. Pa me zanimaju neke stvari koje neki iskusan PHP developer moze da mi preporuci.
(moja osnova PHP = 0)

1) Da li se u razvoju PHP aplikacija koriste design pattern-i tipa MVC, i da li postoji neki framework koji se cesto koristi u razvoju (carnigorm, pureMVC, MATE ...) da li se mozda koristi 3-slojna arhitektura kao u .NET-u, ili se nesto drugo koristi za organizaciju koda?

2) Koja se baza podataka pretezno koristi u poslovima gde ima PHP-a. Ja sam recimo do sada radio samo sa MS SQL Serverom?

3) Da li se pored PHP-a koristi jos nesto (neki jezik) u razvoju aplikacije?

4) Gde mogu da vidim otprilike listu taskova koja se obicno dobija na projektima (mozda neki freelance sajt), ako tako nesto postoji?

Hvala
c_shark je offline   Odgovorite uz citat