Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 04. 2012.   #7
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao eclipse Pogledajte poruku
@webarto da li možeš pojasniti na šta si mislio pod ovim: "napravi http://static.example.com/avatars/1.png"
nije mi baš najjasnije znag čega poddomena
Poddomeni se za statički saobraćaj koriste iz više razloga, većinom na posećenim portalima. Jedan od razloga su recimo kukiji koje browser stalno prosleđuje serveru bilo da šalje zahtev za web stranu ili za sliku. Pošto su kukiji obično suvišni za sliku, slike se odvajaju na poddomen ili poseban domen kako bi se umanjio bandwidth. Zvuči sitno ali, kao što sam rekao govorim o posećenim portalima gde i to malo kukija pomnoženo sa mnogo hitova može značiti razliku u bandwidthu a i u performansama sajta.

Drugi očigledan razlog je što se slike na odvojenom poddomenu mogu lako po potrebi prebaciti na zaseban server, Amazon S3 ili neki CDN a da sam sajt ostane na postojećem serveru.

Ali sve to nema veze sa tvojim problemom.

Što se samog problema tiče, ja bih uradio kako ti je najlakše, pa ako kasnije baš nešto zapne, promeni. Ako ne planiraš da mnogo listaš ili browsuješ sam po tim direktorijumima, sve može dosta dobro da radi i u jednom direktorijumu. Problem je ko što neko reče gore kad dođeš u taj direktorijum pa recimo uradiš ls ili kroz FTP klijent slučajno uđeš u taj direktorijum, možeš odmah da se ubiješ. Ali generalno većini slučajeva će raditi sve OK. Ništa te ne sprečava i da napraviš podelu po više direktorijuma. Ako imaš recimo neki user ID možeš da koristiš ostatak deljenja sa 1000, time dobiješ 1000 subdirektorijuma u koje se fajlovi ravnomerno raspoređuju, i sl...

Poslednja izmena od mileusna : 21. 04. 2012. u 22:44.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje mileusna za poruku: