Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 05. 2007.   #10
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Davor Vlajkovic Pogledajte poruku
Dejane, možeš li da makar okvirno definišeš šta je za tebe 'dobro ime' domena? Na osnovu kojih parametara ocenjuješ koliko je domen potencijalno 'težak'? U onoj temi koju sam linkovao si jedan .com (dve reči, sedam slova) 'ladne duše procenio na 200€. Za neke druge si pak naznačio cene koje idu i do 1K. Ja, da budem iskren, dobar deo verovatno ne bih kupio ni po standardnoj ceni registracije. Što, naravno, ne mora ništa da znači, jer imamo različite poglede na stvar i, na kraju krajeva, različita interesovanja...
Ja sam .co.yu domen prodao za 500 eura a za neke .com domene sam imao i vece ponude ali sam ih i dalje zadrzao. Domen vredi onoliko koliko nekom znaci to ime ili misli da ce mu znaciti za biznis. Ljudi placaju za prostorije, lokaciju, silne stvari koje misle da ce ostaviti utisak na klijente a kada je rec o domenu puno im je 500 evra!? Neko kaze domen bez sadrzaja ne vredi nista ili vrlo malo. Ne, pravi odgovor je da domen bez sadrzaja vredi mnogo manje nego sa sadrzajem. To je isto kao kada bi rekao da prazan stan ne vredi puno jer je prazan . Jason Calacanis nedavno kupio domen mahalo.com (na havajskom znaci hvala) valjda za 25 000 dolara. Da li to vama vredi toliko, verovatno ne, ali njemu da posto zna zasto ga je kupio, ako nista, svidja mu se ime, koje je jedno od najvaznijih imena na havajskom. Naravno ima daleko vecih kupovina domena ali sam ovaj naveo jer domen u startu mnogima ne vredi nista.

Pre nekoliko meseci sam slusao predavanje po mnogima jednog od najveceg svetskog branding gurua Martin Lindstroma. Pokazao je jedan mali kamen. Pitao je prisutne koliko bi platili za njega. Mnogi su rekli neku smesnu cifru. A onda je rekao da taj kamen za njega nema cenu jer mu je taj kamen poklonio jedan od astronauta koji su krocili na Mesec (ne znam tacno koji od njih). Pretpostavljam da shvatate sta sam hteo reci.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat