Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 01. 2012.   #28
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

@Jasmanac - delimicno si u pravu....ali to objasnjava sam cin hapsenja, pitanje je ko je podneo prijavu na osnovu koje je postojala poternica. Policija uvek hapsi na osnovu prijave...besmisleno je da ovde pricamo o tome da li su trebali da ga uhapse jer je posedovao drogu (jer zbog te kolicine ne bi sedeo u pritvoru narednih par godina, kao sto ce sedeti po svoj prilici ako se ne nagodi, sto bih savetovao u ovom slucaju).

Takodje, covek nije optuzen za utaju poreza vec za neovlascenu trgovinu preko neta i pranje novca koje proistice iz toga. Ne moze da bude optuzen i za pranje novca i za utaju poreza. Ili ga je nelegalno stekao i onda prao ili ga je legalno stekao i nije platio porez. So, bolje da ne razglabamo o porezu posto smo pre neki dan videli koliko neka braćala duguju za porez pa ih ne hapse po taksijima niti postoji poternica, a imate danas vest i o tome koliko je zatvorskih presudjeno zbog neplaćanja poreza u Srbiji proteklih godina.

Tako da se fokusiramo na ono za šta je čovek optužen. Pošto ćemo optužnicu videti tek za 6 meseci (nadam se za njegovo dobro pre, ali ne bih stavljao pare na to) da pretpostavimo iz informacija koje imamo:
- Sajt radi i registrovan je na firmu negde napolju tako da nije pod ingerencijom Srbije
- On je uhapsen zbog neovlascene trgovine preko neta u Srbiji

E sad, ja sam laik, doduse malo sam proucavao krivicni i razne zakone u slobodno vreme Koliko se secam ne postoji krivicno delo neovlascena trgovina preko interneta...tako da nece biti optuzan za to. Pretpostavka je da u Srbiji nije imao firmu, da je robu slao odavde kao fizičko lice poštom krajnjem kupcu, a naplacivao u stranoj firmi preko kartica ili Paypala. Nemam pojma da li je to krivicno delo, ali mi to deluje isto kao da je imao tezgu na ulici koja nije prijavljena...da li je to krivicno delo ili prekrsaj, ne znam, taj deo nisam proucavao. Drugo pitanje je da li je to mogao da radi legalno u Srbiji? Koliko se ja secam troskova slanja kad sam se raspitivao, mogao je, ali bi knjiga umesto 10 evra kostala 50.

Na njegovu zalost, prilicno je najebao u najavi zbog par činjenica. Prvo, bio je pod poterom, znači ne može da skine mogućnost bekstva što znači da će ostati u pritvoru do kraja suđenja. Drugo, imaju ga za gudru i mito (pretpostavljam) tako da im nije frka da odlazu koliko god hoce. Iz mog iskustva, najbolje mu je da proba da se nagodi što pre jer mu je bolje da provede u zatvoru neko vreme, nego u pritvoru isto toliko.
djoca je offline   Odgovorite uz citat