Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 09. 2012.   #1
spezia
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.05.2010
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Hvala: 24
450 "Hvala" u 10 poruka
spezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished road
Default Prednost Dupala u odnosu na wordpress

Dosta sam citao kako je Drupal mocan framework, kako je bolji od Wordpress-a, kako se u njemu rade ozbiljni projekti...

Radio sam wordpress na nekoliko projekta, Drupal nisam radio.

Primetio sam da ima dosta slicnosti, npr hooks, nacin pisanja plugin-a, slicno se instaliraju i odmah dobiju admin deo, klasicni CMS-i...

Wordpress nije vise app samo za blog, dosta komplikovianih sajtova se radi u njemu, u zadnje godinu - dve. Ima oko 20 000 plugina za sve i svasta. Prosto je tesko napisati plugin a da to vec nema.. Ima svoj framework, svoje funkcije wp_mail, wp_title, itd, svoju obradu gresaka...

Nije mi jasno kako je to Drupal bolji i mocniji od wordpress-a?? Koja je to osnovna razlika i mogucnost pa se drupal uzima kao bolje resenje? Ja na prvi pogled ne vidim jasnu razliku.

Najbolje bi bilo da se javi neko koji je radio app u oba CMS-a... I nemoj neko da se javlja sa pricom da je wordpress samo za blog a drupal za portale.
spezia je offline   Odgovorite uz citat