Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 05. 2009.   #8
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Moj savet ti je da se ne baziras na nekom 3rd party frejmvorku previse, jer ces time sebe ograniciti. Potrudi se da u pocetku radis projekte sam od nule, jer ces tako zaista nesto i da naucis. Koriscenjem frejmvorka ces se oslanjati na ono sto su druigi napisali bez da razumes logiku iza svega toga (isto vazi i za javascript, pocni bez prototype, jquery isl).

Posle izvesnog vremena dobices ideju sta ti zapravo Ti ocekujes od frejmvorka. Tada ces moci da napravis izbor.

Moje iskustvo, kao i iskustvo jos par ljudi koji se bave php-om preko 6,7,8god, govori da su velike sanse da ces se odluciti za razvijanje svog malog frejmvorka. Prednosti su ogromne u odnosu da bilo koji 3rd party frejmvork.

Inace, vuci iz projekta u projekt (ne obaziruci se na velicinu i tip projekta) glomazne frejmvorke poput zenda je idiotluk, a svi koji su poceli da rade u php-u na nekom frejmvorku se bez njega osecaju kao hendikepirani.

Sto se javascripta tice, takodje ti savetujem da prvo pocnes da ga pises bez jquery-a, prototype (inace moj glasi ide ka prototype, ko hoce advocacy na ovu temu ? :P) isl.
Sve danasnje js biblioteke su toliko apstrakovale sam jezik da ces se u njima osecati kao da pises u nekom jeziku koji tek potseca na javascript, a bez osnova istog ces imati velikih problema da se prilagodis ili napises nesto svoje od nule.
cvele je offline   Odgovorite uz citat