Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 01. 2009.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Stambeni krediti

Juce sam dobio novogodisnju cestitku od banke, podigli su mi nominalnu kamatnu stopu sa 8,25% na 10,20%, tako da sada mesecno placam nekih 60 eur vise nego da sada.

Bio sam siguran, a tako pise i u ugovoru, da je moja kamatna stopa fiksna i posto nije vezana za euribor (ili kako se vec zove) ne moze da se menja, pa me je ovo prilicno iznenadilo, narocito zbog toga sto je eto proslo 3 godine od kada sam uzeo kredit - do sada mi nisu podizali kamatu.

Procitao sam ponovo ugovor o kreditu i stvarno pise da banka ima prava da "visinu kamatke stope kao i nacin obracunavanje i naplate automatski uskladjuju sa izmenama zakonskih propisa i akata poslovne politike banke bez obaveze da se zakljucuje poseban aneks ugovora." Drugim recima mogu da rade sta hoce i kad god hoce, a za "opravdanje" im je dovoljna i promena internih akata, odnosno "eto, mi odlucili da je od sada ovako".

Opet, danas na B92 cujem da je NBS smanjila referentnu kamatnu stopu za 2%, nisam nikakav bankarski strucnjak pa da ocenjujem sta to znaci, vec onako laicki, pa bi bilo lepo da mi neko ko zna vise - objasni sta to prakticno znaci.

Ne razumem uopste razloge za podizanje kamatne stope za 2%, narocito u "vreme krize" kada u celom svetu pa i kod nas banke daju gomile olaksica i spustaju kamate, a vidim da neke domace banke nude 6,25% pa cak i manje (doduse varijabilne). Da li neko moze da mi objasni o cemu se ovde radi (a da nije ono prosto "eto moze im se", toliko umem i ja da shvatim )
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat