Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2009.   #71
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@holodoc: Smarty se nije menjao godinama, ako kažeš da nisi odavno probao to znači da nisi probao od početka jer se oduvek template "kompajlira" u čist PHP Sada se sprema smarty 3, koji je napisan za PHP5 i daje još bolje rezultate za izvršenje scripta (testirao sam).

Nisam znao da se to zove "čista alternativna PHP sintaksa", ali umesto da cepidlačim samo da samo hteo da ti kažem da Smarty baš tako "kompajlira" .tpl u PHP. Takođe u Smarty 3 imaš i novi builtin resource "php", pa možeš da koristiš čist PHP kao template, na primer ovako:

PHP kôd:
$smarty->display ("php:pure_php_template.php"); 
Ako to koristiš, onda se taj PHP ne kompajlira već direktno include-uje, što i jeste jedino razumno rešenje u ovom slučaju. Samim tim izbacuju se avi argumenti protiv Smarty sintakse jer sada ko želi može da koristi čist php kao template.

Znači, ja nisam protiv FW, i ja koristim (svoj) FW, ali sam protiv tih "all-purpose" stvari koje su otišle preširoko. Više mi se sviđa Wordpress kao framework jer je specijalizovan za jednu stvar (+- par stvari koje zavise od znanja i veštine developera) nego ti super-wide koji će sve da urade umesto tebe.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 24. 10. 2009. u 21:43.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat