Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 08. 2009.   #16
mb_sa
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 19.05.2007
Poruke: 123
Hvala: 13
3 "Hvala" u 3 poruka
mb_sa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mb_sa Pogledajte poruku
U MySQL dokumentaciji pise da neće korstiti index za order by ako se mixaju ASC i DESC, mada sam ja stavljao ORDER BY v.pozicija DESC, v.datum_objave DESC, ali opet ista situacija.

Nisam pametan
Evo da javim sta se je desilo, vjerujm da ce i drugima biti od pomoci.

Povecanje sort i key buffera je pomoglo, ali problem ovog upita je bio "ORDER by pozicija, datum_objave DESC".

Dakle, mysql ne zna da korsiti index ukoliko miksamo ASC i DESC, što je bio kod mene slučaj. Promjena upita na ORDER by pozicija DESC, datum_objave DESC uz kreiran index (pozicija,datum) jer radila dalekoooo brze (reda 0.0010s).

Mejdutim, prolbem je sto vo ne vraca željene rezultate. U tabelu sam dodao pozicija_reverse koja je sadrzava suprotne vrijednosti, tako da sam mogao da sortiram po principu pozicjija DESC, datum_obajve DESC. Naravno kreiran je index za (pozicija_reverse,datum_obajve) i upit se izvrsava za 0.0010.

Povecanje key buffer size sort buffer size je pomoglo da korsiti index (pozicija,datum) tako da je pomoglo i kod ovog upita i generlano kod upita koji su imali samo sortiranje po datumu.

Hvala na pomoci i usescu!
mb_sa je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mb_sa za poruku: