Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 01. 2011.   #37
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

U vezi sa tim "beta", zasto sajt nije na beta.mtid.gov.rs i tamo dostupan "sporadi" crowdsourcing-a, dok je stari sajt dostupan na www.mtid.gov.rs. Ovako, nemam pojma da li je to "beta" zbog dizajna ili zbog dostupnih informacija na sajtu, i da li gradjani i sve druge strane mogu da rade posao i veruju sadrzaju dok je "beta". Mislim da je ovo najveci problem, mnogo veci neko neka limun zelena ili ciklama. S obzirom da je na projektu angazovano neocekivano veliki broj ljudi, da li je nekom, onako, usput, palo napamet da radi sajt koji je drugaciji od nekog welcome to Serbia ili njuz.net ili licnog bloga?

Sve se plasim da ne bude ono "pa, znam, Djole, meni su tako rekli (na sajtu)" kada stranka dodje u MTID, da ne bude ono "e, jesu ti tako rekli?".

I, konacno, ne mogu da verujem, iako vrlo cesto cujem ali nisam zeleo da prihvatim ta misljenja, da je situacija izgleda bas teska kada vise nema manevarskog prostora vec da se prihvataju i rade poslovi tamo gde je to vec daleko preslo granicu "dobrog ukusa". Gde je tender, gde je bio oglas, zasto se islo na direktno pogadjanje, da li ima sukoba interesa. Lepo ce svi na svojim blogovima da pokazuju prst na banke, provajdere, Telekom, EPS, NIS, ali kada treba ostricu usmeriti na nekoga koga znate ili ste poslom usmereni, onda je ok da sami sebi dodeljujemo nagrade, bez tendera pogadjamo poslove sa najboljim prijateljima i kumovima, itd. Ovde treba govoriti o mnogo vecim problemima od tamo neke sucmurasto zute ili "pozadine".
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku: