Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 07. 2008.   #12
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ramirezz Pogledajte poruku
Šta je MVC pristup?
Model-view-controller (MVC)

Uz ono što su ti do sada preporučili, u nekom trenutku možeš da se upoznaš i sa nekim od web frameworka (mada mi se čini da je MVC link informativniji).

Izbor programskog jezika nije ograničen samo na PHP. Npr, poslednjih godina dosta snažan uticaj na web development napravili su neki "alternativniji" programski jezici poput Rubyja i Pythona, svaki sa svojim frameworkom - Ruby on Rails, odnosno Django. Ovaj drugi je i nastao kroz razvoj news portala, tj. sajta nekih novina. PHP, takođe, ima svoje frameworke (vidi MVC link).

Mišljenja na ove teme su ne retko kontroverzna i obično svako hvali ono sa čim radi. Kvalifikovano mišljenje šta je bolji izbor može dati neko ko je neko vreme uspešno radio u svim tim stvarima, a takvih nema puno (što znači da i ovo moje mišljenje treba uzeti sa rezervom ). Nije loše znati da postoji izbor. Ako se budeš oslanjao uglavnom na ovaj forum, većina prisutnih, čini mi se, radi sa PHP-om.

Uglavnom, negde moraš da počneš i saveti koje si dobio nisu loši, naprotiv. Možda je moguće nešto postići i bez puno udubljivanja u osnove, ali to nekako suviše često ispadne "preko preče, naokolo bliže".

E, da, osim tih tutorijala, možda ne bi bilo loše da nabaviš i poneku knjigu, obično je tamo malo podrobnije objašnjeno. Ima toga dosta i na netu, naročito na P2P mrežama. Ako treba preporuka, mogu da pomognem za Ruby, odnosno Ruby on Rails literaturu, neko drugi će sigurno bolje znati za druge jezike.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nn.nn za poruku: