Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 10. 2010.   #19
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja Pogledajte poruku
Treba razdvodjiti neke stvari. Postavljanje banera sa linkom nije affiliate marketing. To je oglašavanje. Ali ako link na taj baner sa linkom koji sadrži referal, koji kao posledicu ima to da zarađujete određeni procenat od ostvarenog posla, to je affiliate - aktivno učestvujete u zaradi.
Odakle ovaj zaključak šta je oglašavanje a šta nije, samo na osnovu referal koda?! Gde to piše u zakonu?!

Citat:
definicije iz zakona o oglašavanju
Oglašavanje jeste obaveštavanje preko oglasnog sredstva kojim se preporučuje oglašivač, njegova aktivnost, proizvod, usluga ili druga preporuka sa ciljem da je primalac kome je upućena prihvati ili koristi.

Oglašivač jeste pravno lice, preduzetnik ili fizičko lice čije poslovno ime, ličnost, aktivnost, proizvod ili uslugu preporučuje oglasna poruka;

Oglasna poruka jeste poruka kojom se preporučuje oglašivač, njegova aktivnost, proizvod ili usluga;

Prenosilac oglasne poruke jeste javno glasilo (novine, radio program, televizijski program, servis novinskih agencija, internet i druga elektronska izdanja javnih glasila i druga sredstva informisanja namenjena javnoj distribuciji i neodređenom broju korisnika) čiju osnovnu ili sporednu sadržinu čine oglasne poruke;
Kao što rekoh, po čemu baneri odskaču od ovog? Jel postoji član zakona koji zabranjuje da se oglašavanje plaća po učinku?

Citat:
Originalno napisao pedja
A kada aktivno učestvujete u zaradi, onda valja da budete biti spremni i da snosite odgovornost za to u čemu učestvujete. Mislim da je to suština poruke koju je tužilaštvo poslalo i ne razumem zašto to nekome smeta.
Mislim da je suština poruke tužilaštva svima jasna i to je ono što najviše plaši. Sutra mogu da me uhapse uz nemušto obaveštenje i slike preko celih strana u novinama i da me ne puštaju iz zatvora 7 meseci. Sa druge strane neke diabole su stalno na slobodi, a onda kad naprave neko novo sranje, čujemo samo da su "policiji poznati od ranije". Ali valjda oni ne prave nikakvu lovu, to što prebijaju žene može da se toleriše, ali da neko zarađuje neke pare ne može.

Da ne ulazimo u detalje da se radilo o sajtu na .net domenu koji je bio namenjen strancima i na kome su se kladili strani državljani, pa samim tim i svi ti novci koji se pominju nemaju veze sa RS.

Poslednja izmena od mileusna : 08. 10. 2010. u 13:36.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat