Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 09. 2013.   #8
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Anakin14 Pogledajte poruku
U ovoj aplikaciji radim sa denormalizovanim podacima u tabeli koja vise lici na document oriented bazu i imam 30 kolona, pratkicno sve zapisujem u nju i sve citam iz nje. Da li mnogo gubim na performansama ovako? (ja cak mislim da dobijam jer ne koristim ni jedan join, ali drugi ne misle tako, ono sto ja mislim je da gubim samo storage)
Postavio si generičko pitanje na koje ne postoji generički odgovor.

Neko pravilo je da se krene od normalizovane baze i denormalizaciji pristupa tek kad si zaista siguran da performanse nisu zadovoljavajuće. Denormalizacija komplikuje aplikativni kod i povećava mogućnost greške (da baza dođe u nekonzistentno stanje), a performanse od jednog trenutka mogu da postanu i gore nego da su podaci normalizovani.

Naravno, moram da još jednom preporučim knjigu SQL Antipatterns koja vredi svakog centa.

http://pragprog.com/book/bksqla/sql-antipatterns
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat