Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 01. 2007.   #1
Dzigilibonglica
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dzigilibonglica is on a distinguished road
Question Potrebna Pomoc oko Zastita CD-a (ocx,dll...)

Pozdrav!
Zanima me zna li neko kako mogu da zastitim CD od kopiranja? Naime CD koji radim je elektronska knjiga koja pusta video klipove, slike, tekstove i drugo. Aplikaciju pisem u VB6 i planiram sam zastitu na sledeci nacin: Posto ce se knjiga prodavati (odnosno CD) da za svaki serijski broj cd-a iskompajliram poseban .exe.
Gde je problem?
Problem je sto jedinstveni serijski broj CD-a ne mogu da procitam ni jednom kontrolom, klasom ili apijem. Mogu da procitam Volume Serial Number, ali to mi i nije neka zastita od kopiranja jer Nero prilikom kopiranja, narezuje i taj broj. Uz to i prazan CD nema taj Volume Serial Number vec je on (nula), pa se upisuje prilikom snimanja.

Pouzdano znam da je postoji nacin kako procitati jedinstven serijski broj CD-a(Diska), ali ne znam kako to iz Visual Basica 6.

Naime u NeroInfoToll mogu se videti neke od tih nepromenjivih informacija koje su zapisane na svakom praznom Cd-u pa i Proizvodjac samog Diska(CD-a). Uz to i svaki CD kada se otvore njegove Properties prikazuje da ne pocinje od Nule vec od nekog veremena 00:02:xx (ili sta vec..)

Zanima me da li se neko od vas susretao sa ovom problematikom, i da li mozda ima resenje za moj problem (u vidu neke ActiveX OCX , DLL ili Apija)

Hvala unapred!
Dzigilibonglica je offline