Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 01. 2006.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@bluesman: ja sam inace prilicno konzervativan oko gotovih biblioteka, ali ti stvarno preporucujem da pogledas prototype...jeste da je napisan beskonacno komplikovanim javascriptom, ali sadrzi dosta jako zgodnih svakodnevnih funkcija za svasta oko DOM-a, izmedju ostalih i za gore pomenuti ajax...a sad se konacno pojavila i neka dokumentacija, pa je lakse krenuti sa koriscenjem...

@stellanova: izvini, ali ovo sto si ti napisao je obicanbull****... odnosno ne ti, nego taj neko ko je to napisao, a ti prepisao od njega.,,ne samo da je skroz netacno, nego je namerno izvadjeno iz kontexta, drugim recima laz...

ono prvo sto si naveo za ruby je klasicna procedura instalacije bilo chega na linuxu, a ono drugo su parametri direktno gcc-u sto apsolutno niko, cak ni najzaguljeniji slackware-ovac nece ukucava rucno, jer postoje make fajlovi i za php,bas kao taj za ruby, pa isto tako kucas configure, make, make install..

to jest to radis ako si bas dokon ili ti trebaju posebne compile opcije, obicno samo kazes rpm -i php-xxxx.rpm i to je cela pamet... ili apt-get, kako vec ide na debianu....naravno i za ruby mozes to isto tako da uradis... a uostalom koliko ljudi ima server na kome mu je potrebno da instalira php? Ja recimo radim sa 5-6 dedicated servera i svi su imali apache, php i mysql kad smo ih uzeli... ni jedan nije imao ruby, doduse, ali kao sto vec rekoh to je 1 komanda posla da se stavi...tako da je cela ta argumentacija oko bzine instaliranja i podesavanja obicna glupost..

I ja zaista nema nista protiv rubija, rado bih ga naucio (kao i python) samo ako skupim vremena, ali ova tvoja tvrdnja da je za recnik, odnosno lexicon neophodan neki odredjeni jezik je naprosto nebulozna... treba programirati na jeziku koji najbolje znas, tako ce kod da ti bude najoptimialniji, sa najmanje gresaka i najbrze ces ga odraditi... ako programiras na jeziku koji si naucio pre mesec, dva ne moze ni najbolji frejmvork na svetu da ti pomogne.. pisaces mozda brze, ali losiji kod, to je naprosto tako...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat