Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #15
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Ipak sam procitao odmah .

Sta da kazem, za vecinu stvari imas pravo. Ono sto mi je najveci problem, je npr. sto ima samo dva usb porta i nema standardni prikljucak za monitor. Na ovom Dellu jedino fali prikljucak za frizider i fen.

Ako je paket management losiji od apt, portage ili BSD portova onda i to moze da bude problem.

Ono sto mi takodje "bode" oci jeste da se puno aplikacija placaju. Ja stvarno nemam nameru da placam ukoliko stvarno ne budem imao dovoljno jak razlog. Pogotovo sto zadnjih x godina koristim iskljucivo open source programe, pa verujem da mogu da nadjem cak i iste za Mac. A sto se tice TextMate, izgleda da stvarno on jeste jedan od najboljih tekst editora, mada bacih pogled ima dosta alternativa koje se opet placaju. Mada tu je uvek i VIM.

Pamcenje sr_RS rasporeda tastera izmedju prelaska sa aplikacije na aplikaciju, opet moze da bude iritantno, mada rece da ima neki app kojim to moze da se resi, koji se opet verovatno placa.

Ovaj deo: "In Linux, there are really plenty of alternative software. Not always 100% bug-free and not always 100% features there, but there’s always hope that either application A, B or C will get the feature you need, or application D will emerge with it. No such thing on Mac."
Ja to posmatram i ovako. Cak iako me "izneveri" distribucija, promenicu je. I uvek postoji nada da ce da se nesto desi pozitivno i da ce da izadje nesto novo i bolje.

Ostalo manje vise, moze da smeta u pocetku, ali mogu da se naviknem.

Da zakljucim, u potpunosti shvatam tvoj stav, mnogo je vise po tebi negativnih nego pozitivnih stvari. U svakom slucaju znaci ovaj opis.

Hvala ti jos jednom.

//EDIT
@jablan
Samo jos nesto sam zaboravio. Koji MBP koristis ... iz 2010, 2011 ili neki stariji? Posto rece da ako ti dozlogrdi mozes da stavis i Linux, ali imas problema sa Intelovom grafikom. Pa cisto da znam.
__________________
Twitter

Poslednja izmena od _korso_ : 23. 03. 2011. u 19:03.
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat