Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 03. 2010.   #42
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Sad bi ti rekao...
Da me nisi pomešao sa nekim?

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Koliko je meni poznato, kada je software open source i recimo ti provališ neki problem, prijaviš problem i onda čekaš sledeći release da vidiš da li su sredili to (najverovatnije jesu). Kada je "closed source" i platio si debelo nekome za taj software, ti pošalješ ticket a oni se polome da ti reše problem što pre. Ako to ne urade - odlazi im izvor prihoda i navlače lošu karmu.
To je lepa teorija, al' se praksa nešto drugačije pokazala. Ljudi obično ne kupuju softver zbog sigurnosti, već zbog toga što (misle da) radi ono što im treba. Neko i obrati pažnju na sigurnost kad kupuje, al' daleko od toga da sumnjiva sigurnost ruši softverske imperije. Kao što rekoh, vidi npr. pod Oracle, da ne bude stalno MS.

Citat:
Kada bih ja imao nešto od čega mi zavisi posao, ja bih se uvek opredelio za neko komercijalno rešenje, za nekoga ko mi garantuje da će svi eventualni problemi biti otklonjeni u najkraćem roku.
Možda bi neko trebalo da javi u Google, da ne propadnu.

Ubr, ne znam da li bi priznao pod "zavisi mi posao", al' čini mi se da koristiš više od jednog open source programa bez komercijalne podrške, pa se ne buniš. jQuery, PHP, MySQL, Linux...
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nn.nn za poruku: