Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 03. 2012.   #3
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Default

Pozdrav,

Ja sam pokusao da Pomognem Spaletu oko xcarta. Pa evo nekih detalaj koju prave problem

Pomocu cart promenjive je napravljen order id koji je sastavljen od product id-jeva (npr. 1235-1236-1267-1123)

Podaci poslati servisu za naplatu, koji proverava potpis, to sve prolazi uredno, odlayi se na servis za naplatu koji skida pare sa kartice.

Sada servis izvrsava skriptu u "pozadini" kojoj salje post podatke o porudzbini i daje potpis na proveru. Skripta ne sme da redirektuje nigde, vec mora da vrati (200 OK header), kako bi notification servisa na samom servisu uplatu markirao kao ispravnu.

U toj skripti koja se izvrsava potrebno je sada order označiti sa P - Pending. I eventualno isprazniti korpu kupca, ili ce se to automatski desiti ne znam.

Ne poznajem xcart a nisam uspeo da se snađem u ovom delu kada treba markirati order. Stvar deluje trivijalno, čak imam i metodu koju želim da pozovem.

Problem stvara to što nakom includodanja auth.php fajla, gubim sve promeniive, što me je izuzetno frustriralo.

Sve druge prodavnice kako sam video nakon završene uplate vode do prodavnice koja posle redirektuje na novu stranicu. U nasem slucaje ne sme biti redirekta niti bilo kakvog stampanja.
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline   Odgovorite uz citat