Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 04. 2011.   #32
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Pa ja skinem gotov dizajn, imas na milione po internetu besplatne koje nude. Znaci ne sa objavljenim sajtovima da skidam dizajn nego sa "demo" da ih tako nazovem. Tu ti je odradjen kompletno sve i css i html samo posle promenis sadrzaj i tekst na linkovima ili dodas jos koji link metodom copy/paste.

Sto se tice sadrzaja ja od klijenata trazim da mi u word-u dostave celokupan sadrzaj svake stranice te tako nema sta da kucam samo copy/paste.

Evo jedan pre neki dan sam odradio za jednog srednjoskolca ali samo prva stranica, slucajno jos je na mom hostu demo na LINKU

EEEJ 200 evra za statican sajt pa mi bre nismo nemacka!! Ljudi rade 30 dana za 150 evra a ti hoces za 3 dana 200 evra da zaradis. Ako hoce neko da radi u Srbiji mora da se prilagodi Srpskom standardu. A osim toga sve vise je onih koji prave sajtove. Evo skor u svakoj srednjoj skoli deca uce izradu sajtova, a i na fakultetima tako da je sve vise onih koji znaju da naprave sajt, a kako je sve vise nezaposljenih onda je rezultat jasan, cene enormno padaju jer sve je vise ljudi koji zele da se time bave a sve je manje onih koji zele da izrade sajt. Davno je proslo vreme kad je u Srbiji samo desetak ljudi znalo da programira sajt, to je bilo pre 2004 godine. Do danas se situacija promenila.

Pa i ja ne uzivam da pravim sajt za 10 evra, i ja bih voleo da za jedno popodne ili za 3 dana zaradim 1000 evra ali jednostavno je to nemoguce u Srbiji. Dok sam trazio cenu od 100, kasnije od 50, pa od 40 evra po sajtu od 10 strana nigde posla, ali zato sad kad sam spustio na minimum minimuma posla koliko hoces klinci samo tako se javljaju. Jeste mala cena ali mesecno pomnozis sa jedno 30 klinaca eto ti 300 evra, ko da sam napravio jedan sajt od 1000 stranica koliko i ispadne na kraju ukupno stranica , dduse moram 30 razlicitih dizajna umesto jedan ali imas besplatne na milione po netu pa i to olaksava.

E sad sa druge strane nema bas svaki mesec samo kad im naidje taj nastavni plan ali naleti tako neki automehanicar, neka firmica i tako mesecno 4, 5 poslica ali sta ces to ti je Srbija.

Znaci glavni klijenti su mi deca skolska a ako povecam samo evro klinci ce odustati. To oni sakupe od dzeparca ili na jedevite jade iskukaju od roditelja. Mislim nebulozno je da klincima trazim 50 evra ili 100 evra gde oni imaju te pare nema sanse za jedan domaci da daju 100 evra.
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 08. 04. 2011. u 10:43.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" trazimcuruzabrak za poruku: