Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 10. 2008.   #12
Ben
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.10.2008
Poruke: 13
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Ben is on a distinguished road
Default

Pozdrav svima,

Dozvolite prvo da se predstavim.
Moje ime je Benjamin Tarabar. Moja funkcija je Country Manager, Edgios, Inc.
Po zanimanju sam dipl.ing elektrotehnike, generacija 1974., ETF Beograd.

Hteo bih u nekoliko kratkih recenica da dam par objasnjenja i informacija koje se ticu Edgios projekta.

Projekat Edgios je zapocet u leto 2006. u Beogradu. Osnovna ideja je potekla od naseg osnivaca, dr Borislava Agapieva (zivi i radi u Portland, OR., USA), koji je nakon napustanja firme Intel tada vec imao iza sebe uspesno realizovan search start-up vast.com.

Danas, dve godine nakon inicijalne ideje imamo pred sobom P2P servent koji je doduse jos u uvek ranoj fazi realizacije, ali koji je funkcionalno spreman za javno testiranje.

Ova kampanja koji trenutno vodimo moze da se smatra kao otvoreni poziv za ucesce u javnom testiranju Edgios tehnologije gde cemo pokusati da istestiramo "in vivo" sve aspekte koje je jedino moguce istesirati na mnogo vecem uzorku realnih korisnika.

Servent je prevazisao okvire tima developera i/ili njihovih prijatelja koji su do sada bili jedini korisnici. Mislim da na ovom forumu nema potrebe da se posebno naglasava da P2P namece sasvim drugaciji pristup u odnosu na centralizovane search tehnologije pogotovo iz aspekta brzine odziva, rangiranja, skaliranja itd., sto je predstavljalo poseban izazov u toku realizacije.

Najveci deo tehnoloskih dilema je iza nas, naravno ostaje da se realizuje citav niz drugih elemenata kako bi Edgios mogao da predje u mainstream za pretrazivanje. Mislim da smo na dobrom putu da to i realizujemo.

Podrudicu se da odgovorim na sva vasa eventualna pitanja. Bora ce takodje da nam se pridruzi na ovom forumu cim se vrati sa puta iz Kalifornije sredinom sledece nedelje, gde trenutno obara ruke sa investitorima.

Hvala na razumevanju i sugestijama,

Ben.
Ben je offline   Odgovorite uz citat