Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 09. 2007.   #3
McChoban
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 60
Hvala: 3
4 "Hvala" u 1 poruci
McChoban is on a distinguished road
Default

Da, jos pre godinu dana su imali "preko 8 miliona", a u medjuvremenu su prosli kroz niz problema, izmedju ostalog zabranu kockanja, koji su samo doprineli da se clanstvo ne uveca.

Mislim da sam negde nacitao izjavu samih Linden-a da imaju oko 2 mil aktivnih korisnika, dakle to je realna cifra. Mislim da je fenomen Second Life-a prenaduvan... Tj dok je bio nova hajp stvar nakupio je userbazu, pa i silne firme koje su videle tu marketinski potencijal... Medjutim nesto sto posecije cca 2 mil. ljudi je za internet razmere poprilicno jadan uzorak, tako da trenutno profit mogu da ostvare jedino oni sto prodaju virtualne kurceve

Ja sam jednom malo prosetao SL svetom, i ni dalje ne mogu da ukapiram sta tu ljudi vide zanimljivo. Daleko privlacnije mi deluje bilo koji MMORPG ili pak Majspejs i slicni social networci, i ostala internet-cuda na koja se klinci danas prze -- imaju mnogo vishe dodira sa realnoscu

A sto se ovih nasih tice - kontam da je lepo da srbija bude prisutna tu, pa koliko god to bilo jadno trziste (nikad se ne zna), al kad ga nasi novinari naduvaju ("kad Srbin naduva"), moze neko da pomisli da je u pitanju ozbiljna stvar. A ono, ukratko neko je spick'o 6000$ zbog 500 zgubidana

Poslednja izmena od McChoban : 24. 09. 2007. u 22:44.
McChoban je offline   Odgovorite uz citat