Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 12. 2014.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Question Multisite projekat, održavanje projekata

Potrebno je napraviti mrežu sajtova koji koriste isti softver i dele istu bazu, s tim što će (skoro) svaki od sajtova imati neke (sitne) izmene tako da sam mislio da je najbolje namestiti da svaki sajt ima svoju kopiju softvera (php je u pitanju) a da dele istu bazu, s tim što ću izmeniti i bazu i softver tako da uzimaju u obzir sa kog sajta se čitaju/pišu podaci. To sve znam kako ću odraditi i nije problem. Problem je što se softver i dalje razvija i bilo bi poželjno pored custom modifikacija pratiti i glavni tok razvoja.

Prvo mi je na pamet palo da koristim git pošto softver već ima svoj git repozitorijum, i onda bih mogao jednostavno na svakom sajtu da radim git pull i tako da pratim razvoj softvera. Ali šta sa custom izmenama? Mislio sam da napravim branch "sajt1" sa izmenama za prvi sajt, "sajt2" za drugi, itd... pa onda da radim merge master brancha u branch svakog od sajtova, po potrebi. Da li je ovo uopšte moguće/dozvoljeno/poželjno? Pošto se obično radi obrnuto, tj. branch sa izmenama se merge-uje u master kada se završi sa izmenama.

Ili neko ima neko bolje rešenje za ovakve situacije?
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat