Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 03. 2011.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default Propagiranje neznanja ili povecanje efikasnosti?

Citam na hacker news danas zahtev (rfc) da se uz PHP isporucuje i web server, po ugledu na RoR i Django, a objasnjenje za to je:

Citat:
developers who experienced any of web application frameworks of other scripting languages such as Ruby on Rails and Django may well find it cumbersome to set up httpd.conf just to use it within a development environment
Apache se danas na vecini platformi instalira sa max. par klikova/komandi, tako da se ovo prakticno svodi na "ne zelim da potrosim 15 minuta da naucim nesto sto nije direktno povezano sa jezikom", a sto opet dalje vodi do toga da imamo gomilu programera (ili "programera") koji nemaju nikakvo prakticno iskutvo ni u cemu osim skriptovanju unutar svog gotovog frejmvorka, sa nimalo shvatanja ili interesovanja kako cela stvar radi. Potpuno ista stvar se desava i sa bazama gde se radi preko automatski kreiranih modela i ORM-a, pa ljudi ne znaju da koriste SQL, i nemaju pojma (niti, sto je gore, ih interesuje) sta se desava iza scene u bazi.

Ne propagiram ja neki "skola 15km daleko, sneg preko glave, a u sumi vukovi" old-school pristup, mi smo ranije morali sve da znamo jer nije bilo drugog nacina... ali mi se ipak cini da ovakva moderna filozofija pravi kvantitet, na ustrb kvaliteta, jer jednostavno ne mozes da znas da li nesto radis dobro, i ne mozes da napredujes, ako ne znas i detaljno razumes kako to sve radi na dovoljno niskom nivou...

Sta vi mislite? Da li je RoR (Django, Drupal) pomogao ili odmogao novim generacijama programera ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat