Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2005.   #16
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

1 minut za pisanje poruke?
Morao sam da dignem session_lifetime na 15 minuta jer nekima ni 15 minuta nije bilo dovoljno da napisu poruku Cak sam im napravio da kada kliknu "send", ako je session expired, ispise im poruku i ostavi im ceo tekst kako su uneli da nebi ponovo k(lju)ucali

Problem je u tome sto ja novim clanovima dajem prvih 24 časa unlimited pristupa da vide kako to izgleda (malo makretinga) a kasnije im se resetuje access na FREE, i onda imaju limit od 4 poruke za 12 sati. E sad, ovi spameri se registuju i to što šalju - šalju i prvih par sati.

Hteo sam da ograničim broj poruka dnevno svima, međutim onda sam primetio da neki savim regularni članovi šalju po 80-100 poruka dnevno koje nisu spam. Onda ima onih koji startuju sve što im piše Ž pored profila i šalju svima poruku "ćao ja sam ,... ako si za neobavezan sex - javi se". Iako je to neverovatno glupo, to su ipak sasvim regularne poruke i pošto su VIP članovi imaju pravo da šalju neograničen broj poruka.

Dakle, problemi su višestruki, a rešenje je samo 1

Ja sam čak hteo da AJAX-ujem ali sam posle kraćeg razmišljanja provalio da ne bih ništa time dobio. Hteo sam da ecnryptujem poruke koje se descrypt-uju pred upis u bazu - nisam siguran da je to zadovoljavajuće rešenje jer bih morao da imam promenljive ključeve kao i promeljive varijable koje encrypt-ujem da bi bio siguran.

Najsigurnij rešenje je ono što je neko ovde predložio, da stavim neki kod kao image pa da moraju da ukucaju kod sa slike pre slanja. Međutim to je mega smaranje i tako kažnjavam one koji su tu sasvim regularno, a takvih je ipak 99.5%.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat