Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2009.   #48
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Citat:
Originalno napisao pcigre Pogledajte poruku
Radi se o manje promila mailova u bazi, te je smatrano da je dovoljno dobro resenje mogucnost da se odjave i da im se blokira mail nego da se svima salje i trazi potvrda. Ovo nije moja odluka, ali se uglavnom slazem sa njom.
To zvuči kao ispravna poslovna odluka, sve dok se ne uzmu u obzir oportunitetni troškovi.
Ilustracije radi, uzmimo da imate mailing listu koja se sastoji od hiljadu e-mail adresa. Primaoci su primljeni na časnu reč, bez ikakve provere da zaista oni žele da primaju vaše poslovne ponude. Tako je došlo do toga da pedesetak ljudi na mailing listi primaju vaše poruke, bez da su se prethodno prijavili.
Od tih pedesetak, većina primalaca kada vidi reklamnu poruku će reći "Vidi, ovi mi stalno šalju reklame" i obrisaće poruku - moj pokojni otac se tako ponašao, a ja sada na svakih nekoliko dana skidam njegovu poštu i pitam se da li postoji neki domaći spamer koji ga je zaobišao.
E sad, u tih pedesetak ljudi mogu da se nađem i ja, ili Peđa Supurović, ili Moreno, ili (ako baš nemate sreće) svi mi zajedno. Neko od nas će prijaviti vašu firmu zbog spamovanja, vaša firma neće imati dokaz o našoj prethodnoj saglasnosti za primanje, inspektor će dodeliti mandatnu kaznu (koja, btw, nije mala), a nekoliko stotina hiljada dinara koje ćete možda zaraditi slanjem neželjene pošte vrlo brzo će se utopiti u fond za plaćanje kazne. Čak i da do prijave ne dođe, loš PR koji dobijate ovakvim diskusijama sigurno ume loše da utiče na prodaju.
Moj savet je da na listi ne držite adrese koje nisu verifikovane. Slanje reklamnih poruka bez pristanka primaoca jako lako može da se protumači kao spamovanje, a to što se samo nekoliko ljudi javilo u ovom threadu ne isključuje mogućnost da imate i neke primaoce koji ne prate devprotalk.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat