Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2007.   #26
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Citat:
AdWords oglašavanje ne može da se poredi sa ovim, radi se o sasvim drugom konceptu, a ono što sam napomenuo nije u vezi kvaliteta oglašavanja na PC Press-ovom sajtu, nego vrednost broja klikova sa te liste u odnosu na efekte koji se dobijaju u klikovima sa prosečnog domaćeg sajta, gde se plati prosečna cena oglašavanja.
Naravno da je AdWords potpuno razliciti koncept. A ja sam samo kvalitet dodao da ne bi ostali samo na vulgarnom kvantitetu. Znas i sam da je 10 kvalitetnih klikova bolje nego 1000 sa krstarice.

Kako sam razumeo, posle kazes da te prakticno jedan klik kosta 1€, pa uz to jos ne kvalitetnog trafica na vecini nasih sajtova. Pa ako cu da ulozim 200€ pre cu da ciljam korisnika preko AdWordsa i za 0.8€ da dobijem jedan klik nego da zalepim baner i dobijem i babe i zabe.. Ali odosmo mi u totalan off-topic..

Elem, ono sto ja hocu da kazem je da je taj trafic koji ti donosi taj list totalno beskoristan osim punjenja svog ega. Sto je isto dobro, ali ne donosi neku vecu korist, a pogotovo ne igra ulogu na PRu, osim ako neces da valjas svoje usluge prodavcima sireva. (nemam nista prodavaca sireva, ovo je bila samo metafora)

Koji PR u ITu moze da ti donese list koji je totalno van vremena u kom zivi. I koji pored web 2.0 tendencije lepi sajt politikinog zabavnika ?? Zaista mene bi bilo iskreno sramota da mi se sajt pojavi na toj Top listi. Ali dobro, svako ima neku svoju viziju dobrog i loseg u poslu i ti verovatno dobro znas zasto stojis iza njih.

A to sto sajt postoji 45 dana nije uopste problem posto je glavni urednik poceo da pravi listu tacno PET dana pre objavljivanja Cudi me da nije ubacio i po neki sajt od "tetkinog malog" iz januara ove godine... :/
blogowski je offline   Odgovorite uz citat