Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 02. 2006.   #76
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Slažem se boccio u vezi rešenja, ali ako je to rešenje - onda tako mora biti. Znači, ne zatvoriti temu pa reći "RTFM", nego pored RTFM napisati možda i gde se to nalazi, neki ljudi ne umeju da koriste pretragu.

Nekima je dovoljan samo mali hint pa da reše problem.

Neka najčešća postavljana pitanja staviti u FAQ koji vremenom raste pa sva nova pitanja upućivati na FAQ.

Ako to moderator ne može da radi, bez obzira na razlog, onda je možda bolje da tu ulogu preuzme neko drugi.

Glupo je sada da upoređujem moderisanje onog i ovog foruma, ako ništa drugo onda zbog dnevnog broja poruka i broja članova, ali i ovde će uskoro morati da se uvede red sa povećanjem broja članova. Ne kažem da je nered, meni je ovako skroz ok, ali neminovnost je da ćemo morati da ulažemo više napora sa povećanjem broja članova.

Što se tiče Mad Zone (aka opušteno) ili kako god se zove, ja smatram da je takav jedan forum potreban svakom velikom forumu. I ja volim da pročitam nešto interesantno, možda totalno nevezano za posao ili čak i za IT, i ponekad mi je to i potrebno posle višečasovnog "hipnotisanja" monitora. Ali mislim da ne sme da se dozvoli da se ceo forum pretvori u "opušteno" ili da razlog dolaska najvećeg broja članova bude baš taj forum. Ja moram da priznam, da je pored svih onih navedenih razloga, i to bio jedan od razloga što sam napustio ES. Jednostavno sam shvatio da sam 95% pročitanih poruka ispratio na MZ, na ostalima nije bilo ništa interesantno (čast ponekom izuzetku).

Meni je ok da se nastavi i ova diskusija, ali samo ako možemo normalnim tonom, da zaboravimo na prozivke tipa "lupaš" ili "kenjaš"... i slično.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat