Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 03. 2008.   #126
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao chux Pogledajte poruku
Mislim da će ljudima koji se dvoume između kupovine novog MAC-a ili PC-a najbolje pomoći neki konkretan primer tipa: da bi nekome poslali grupu fotografija na mail a u istom koraku da ih i risajzujete i zipujete (maheri na MAC-u to znaju da iskucaju u konzoli) kako bi se i u koliko koraka to moglo na WIn-u itd. Dakle dajte konkretne primere odrađivanja zadataka. U ovom slučaju na stranu stabilnost sistema i lepota hardwera.
Koristim besplatni XnView koji može da uradi sve to u cugu osim zipovanja. Klikneš na fotografije sa kojim hoćeš da radiš, izabereš da hoćeš da npr. promeniš veličinu na % ili apsolutno (ili staviš da uradi još efekata - Batch conversion) i to je to. Možeš i da šalješ na email odmah, ako ti nije bitno da ih zipuješ pre toga. Ako hoćeš zip, onda ih iz explorera zipujem, ili može iz XnViewa (ctrl+desni klik daje context meni kao Explorer a tamo ima opcija za zipovanje fajlova).

Ima i lakši način, opet iz XnView, označiš fotke, odabereš "Send to email" i tu odmah imaš opciju da promeniš veličinu (na nekoliko predefinisanih) i još poneka opcija.. i to je to. Bez zipovanja, doduše

Iskreno, ne vidim da je nešto komplikovano na Windowsu, a uz opasku da se ja tim stvarima baš i ne bavim nešto mnogo.. možda ima neki lakši način. Ako neko to radi jednom u mesec dana, itd. - verujem da je ovo dovoljno dobro rešenje.

P.S.
Što se skriptovanja tiče, takođe ne vidim problem na Windowsu - imaš dosta programčića koji će to da urade iz komandne linije: evo ja nisam to radio ali mi se čini da sam za 2 minute na Google našao sve potrebno (nconvert i 7-zip).
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 01. 03. 2008. u 01:09.
degojs je offline   Odgovorite uz citat