Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 05. 2012.   #35
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ajde malo da se manemo off topic-a

Odlucio sam se za dve teme koje ce mi biti primarne u razvoju poslovnih prilika

1. Obrazovanje
Kao sto ste mogli i pretpostaviti zbog mog konstantnog pokretanja tema ili skretanja vec postojecih na tu temu. Stojim iza mojih ranijih tvrdnja da se trenutno paradigma ucenja menja potpuno i da ce biti puno prostora za nove stvari.
Mislim da trenutno i u buducnosti ce biti potrebe za manjim i vecim aplikacijama koje ce biti facilitatori ucenja. Ne mislim na CMS koji ima chat sobu i document management sistem vec nesto sto bi pomoglo sticanju i zadrzavanju znanja u odredjenoj oblasti.
Nasi mozgovi ovih godina nauceni na konstantan feedback loop racunara i interneta funkcionisu drugacije i mislim da trenutno postoji rupa u nacinu obrazovanja i alatima koji se koriste za isto.

2. Efikasni i obnovljivi nacini zivota
U ovom trenutku postoje dve grupacije ljudi koje su izuzetno zainteresovane za ovu temu. Prva su ekoloski nastrojene individue i grupacije, dok su drugi oni prognoziraju krah sistema i kupuju oruzje, konzerve i baterije.
Za ovu temu i dalje nemam konkretne ideje sta bi im se moglo prodati ali ako zagrebete po internetu uvidecete da ovi ljudi ne stede da bi dobili ono sto misle da im treba. Prvi uglavnom imaju visak para dok drugi se spremaju iz straha i ne zale da potrose pare. Da li bi u ovakvim slucajevima proizvod trebao biti fizicki ili aplikacija koja bi mogla npr. da izracuna potrebne nutrijente za vasu bastu i da vam opciju kako biste najlakse mogli da imate obnovljiv izvor toga ili mozda nesto vezano za generisanje energije nisam jos siguran.


Prihvatam ideje i dalju diskusiju mozda neko ima nesto sto bi unutar ova dva moglo da se uradi?
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat