Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2007.   #35
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Takođe, glupo je za očekivati da imaš 8h efektive 6 dana nedeljno i da to koristiš ka osnovicu za računicu.
Apsolutno si u pravu - zato sam ja i rekao u svojoj racunici 4-5h dnevno... jer ti potrosis i 8-9 za ono sto uspes da naplatis 4-5 kroz timesheet.

Mislim da se malo ne kapiramo u polaznim tackama. Pricamo o tome koliku satnicu bijes (dobro, ne bukvalno ti Ilija, nego teoretisemo), a ne koliko ponekad uspes da naplatis. Mislim da se tu ne kapiramo. Ja racunam ako neko kaze da bije 25e/sat, da toliko zaista i bije... pa uzimam prosek da moze da naplati 4h dnevno, i od toga polazi dalje racunica. A ako uspes jedan projekat mesecno da naplatis na 25e, a ostale radis za 10e, to onda vise nije to, jel tako?

Evo, ja sam siguran da je bluesman dok je radio dating sajtove uspevao da nabije 60e/sat. Ima covek gotov script, zna ga u crevca, dodje jednom u mesec dana neki klijent i kaze "treba mi takav-i-takav sajt", blues kaze nema frke, izmeni ga za 12 sati i proda po realnoj vrednosti od (lupam) 700e. Ali ja nesto ne vidim njega da prica kako bije 60e/sat, jer to nije realan pokazatelj.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat