Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2006.   #46
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@ivanhoe

Ne radi se tu o skript jezicima - radi se prakticno o striktnim tipovima, ako ocekujes argument u nekom opsegu, a zbog baga ko zna gde dobijes broj van opsega i uradis UPDATE ili INSERT? Bolje je da te onaj koji je napravio kompajler/interpreter postedi rucne provere, jer je to tek zamorno, i uzima vise vremena nego konverzija u drugi tip, pod uslovom da program ima izvesnu slozenost. Ako je program trivijalan nema problema da pises na cemu hoces, ali ako neko drugi moze da zabrlja funkcije koji pozivaju tvoju, sto degojs rece, bolje je da trazi gresku u svom kodu nego da gleda moj ;-) Sto je program kompleksniji striktnost jezika je sve veca prednost, pogotovu kad radis u timu, zato je bolja Java nego PHP i to garant, kad govorimo o velikim projektima (iako ja Javu ne znam, sigurno je tako). Pazi, tradicionalni programski jezici na osnovu koje je Java pravljena (Ada 95, C++) koriste se za programe neuporedivo vece obimnosti od web aplikacije, i napravljeni su upravo za code reuse i timski rad na golemim projektima. Moras da proveravas ulaz za funkciju ako radis u timu, i zato je bolje da ti jezik to sam radi.

Citat:
a imas s druge odredjenu dozu gnjavaze koju striktni tipovi podataka i kompajliranje nose sa sobom, koja ce po mom iskustvu da te kosta vise od tih 10 ili 15 ustedjenih minuta....
Da pises ti PostNuke a ne formmail. Toliko. Sto veci program to vise vremena dobijas bez rucne provere tipa podastaka koji idu u funkciju.

Dalje, i brze je kad je provera tipova automatska, jer je odradjena na brzom kompajliranom jeziku. Evo sta dobih sada (nakon sto sam pola sata pokusavao da pristupim sajtu uz ono DBD:MySQL error)

Citat:
Problemi u radu

Problemi sa opterecenjem Servera

Korisnici Jabbera mogu da nam se pridruze na chat grupi "elitesecurity@chat.elitesecurity.org" za real-time status.


Hvala na razumevanju i strpljenju,
ES team.
Dakle, govorimo o velikim projektima sa aspekta programera (npr. PostNuke) a ne sa aspekta menadzera ;-))) zar ne? ;-)))

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 14. 01. 2006. u 16:59.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat