Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 01. 2008.   #38
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Osim ako ne želi da tu i tamo napravi i neku veb aplikaciju...
pa ima i perl svoje frejmworke, ima mason i tt2 templejt sisteme, ima odlican DBI modul za apstrakciju baze, ORM i ostalo, ima mod_perl za efikasan rad sa apachem, koji daje neverovatno low level pristup web serveru, itd..

ne pricam ovo kao advocacy za perl, a nemam nista ni protiv ruby-ja definitivno, nego hocu da kazem da je sustina u tome na sta si navikao i koliko ti sta lezi (i koliko zaista poznajes ostale jezike)... igrom slucaja sam upao u poslove sa mod_perlom pa sam naucio da ga koristim, verovatno kad bih sad proveo 6 meseci radeci intezivno na nekom projektu u rubiju da bih se navikao na celu ideju i da bi mi ruby bio super, ali opet nemam neku potrebu ili zelju za tim, to je ono sto pokusavam da objasnim... nemam utisak da mi nesto fundamentalno fali u kombinaciji php i perl-a da bih imao potrebu da ucim nov jezik (ok, znam ja pomalo ruby, a i python, i lua, ali nisam ozbiljno radio u njima)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 28. 01. 2008. u 17:48.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat