Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 03. 2009.   #38
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
"Objekat" je tako apstraktan pojam da sve može da se proglasi za isti, pa naravno i brojevi. Samo meni to nikako nije prirodna (a još manje potrebna) asocijacija.
Pazi primer. Da izmislimo sad objektni jezik i da ga nazovemo "O" (kladim se da jezik tog imena već postoji ali me mrzi sad da gledam). Neka ima klasičan objektni sistem u kome su sve klase ivedene iz "Object". Recimo i da ima statički tip sistem. U neko doba želimo da dodamo kolekcije u standardnu biblioteku. Logično, te kolekcije će da čuvaju refernce tipa Object (nemamo šablone/generics). E, sad treba da dodaš celobrojne vrednosti u jednu takvu kolekciju. Ako su celobrojne vrednosti objekti, ništa lakše. Ako nisu? Može boxing ili paralelni objekti za svaki "neobjektni tip", i to sve manje više radi u C#/Javi (mada sam vide jako zanimljive bagove kao posledicu boxinga) ali ako govorimo o učenju OOP-a da li je to nešto što pomaže ili odmaže?
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat