Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 03. 2009.   #39
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Kao što ni ja ne vidim zašto bi iko poželeo da u brojevima vidi immutable objekte (ne kažem da ti zastupaš takvo mišljenje, itd, samo se nadovezujem).

Može li? Može, ali meni to jednostavno nikako ne leži, više mi je to u fazonu imamo macolu pa je sad sve klin, udri brale

"Objekat" je tako apstraktan pojam da sve može da se proglasi za isti, pa naravno i brojevi. Samo meni to nikako nije prirodna (a još manje potrebna) asocijacija.
ajde kad se povela brica o brojevima kao objektima, da se nadovezem na nju - broj i jeste objekat, ako pogledas malo istoriju, videces da je broj nastao kao potreba coveka da kvantifikuje stvari, da prebroji svoje ovce, i sl. apstrakcija broja se pojavila mnoooogo kasnije, a formalizacija svega toga tek nedavno (par vekova). nije slucajno sto deca uce da sabiraju sabirajuci jabuke, a ne brojeve - uce tako jer je to prirodno, broj kao pojam nikako nije prirodan nego je apstrakcija jabuka, krusaka, cega god... i to dolazi tek kasnije, sa iskustvom.

prevedeno na OOP, meni jeste logicno da broj bude objekat, tacnije interfejs, pa da se dalje razvija hijerarhija na prirodne, racionalne, realne, kompleksne... kako i jeste. a da li ce operacije nad brojevima da budu u obliku metoda ili operatora, potpuno je nebitno.

sto se teme tice, slazem se sa tatom da je za ucenje neke paradigme najboje koristiti jezik koji se te paradigme navise i drzi. da li ces ti posle da se prebacis na skrnavu javu ili C++, nebitno je, to vec zavisi od okolnosti, ali ce ti paradigma ostati zauvek.
__________________
We professional we dealin' with business
japan je offline   Odgovorite uz citat