Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 07. 2010.   #9
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Moja iskustva sa pravljenja youtube klipova.
- znaci napravim video - lepu deskripciju video-a sa kljucnim recima i na kraj video stavim razlog zasto da dodju na moj sajt i ime sajta.
- Duzina video-a za optimalna rezultate je oko 90 sec.
- Na kraju video-a deo koji objasnjava razlog zasto da dodju na moj sajt i url sajta (za koji je bitno da bude sto kraci - dakle ako je ime domena 3x duze broj posetilaca je reda velicine 10X manji - to sam testirao sa 2 domena razne duzine) - ali je najbitnije da taj deo traje 15-20 sec da ima jedan voiceover. Ali je krucijalno da se url vidi bar 15 sec inace nista od traffica.

- Rezultati reklamiranja na taj nacin su odlicni samo treba naci resource za pravljenje video-a i prave kljucne reci - jer se naravno youtube,metacafe i jos neki sajtovi odlicno rangiraju za neke long tail kljucne reci.

RTS reklama vs Youtube
- coveku nije ukljucen komp tako da bi otiso na sajt treba dodatan napor - nego da sa youtube-a ode na neki drugi sajt - znaci ajd da pretpostavim 10x manje response rate.
- Youtube je dzaba u odnosu na RTS
- Youtube ima mnogo vise posetilaca nego RTS.
- Pretpostavljam da bi jedino mogle da se isplate reklame koje imaju vrlo jak razlog zasto otici na njihov sajt (neki free trial ili sl npr sa markethealth.com)
- za efekte brendiranja nemam pojma jer mi to nikada nije ni bio cilj.
buksula je offline   Odgovorite uz citat