Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 06. 2009.   #74
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
@Miloje Sekulic
...Ja sam ti odgovorio da nije tako zbog procesa kupovine domena koji je razlicit u odnosu na proces kupovine deterzenta.
Ala ste zakomplikovali, svaka cast. Ja ne znam koliko je specifican i sta znaci proces kupovine domena ili proces kupovine deterdzenta. Ne znam ni sta znaci kampanja usmerena na siroku populaciju koje se ne obraca struci i direktnim kupcima. S druge strane, znam sta znaci user experience. Ne buyer experience, vec user experience. I tako se kampanje u svetu prave, da intrigiraju i monetizuju na sto boljem rezultatu parametra user experience. I tu, rekao bih, je i osnovni problem sa ovom kampanjom ali i nacinom razmisljanja nekih kriticara. Prodaja domena JESTE vrlo slicna prodaji deterdzenta. Kao sto smo u mojoj porodici svi korisnici deterdzenta, na ciji izbor jedini uticaj ima moja supruga, zato sto nas druge u porodici to bas ne zanima mnogo da li cemo verovati ljubicastom ili nekom drugom, tako su i brojni korisnici jednog domena, iako je samo jedna ili tek nekoliko osoba bila neposredno ukljucena u izbor i krajnju kupovinu domena. Zbog ovoga je kampanja promasena. Ona je morala biti suptilno formulisana da se obrati ljudima iz struke i "nadleznima" u firmama i porodicama, i da pritom ne dovede do "alijenizacije" krajnjih korisnika, koji u celom procesu ostvaruju izuzetan user experience, svi sticu svest da ce imati koristi i da su rizici od problema svedeni na minimum. Zbog toga je tragikomicnost i glupost kampanje grandiozna, sto se ogleda u cinjenici da se na strani saveti nijedno ne pominje mogucnost obracanju nekom savetodavnom telu ili esnafskoj organizaciji Internet profesionalaca. Kamapanja je glupa, da ne moze biti gluplja.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku: