Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 12. 2011.   #67
vlador
član
Certified
 
Avatar vlador
 
Datum učlanjenja: 26.01.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 53
Hvala: 18
19 "Hvala" u 6 poruka
vlador is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za vlador Pošaljite poruku preko Skype™ za vlador
Default

Citat:
Originalno napisao ivanet Pogledajte poruku
nikog ne pokrece da nesto uradi za skolu
Nisi razumeo poentu. Pa znaš kako je nastao Facebook? Misliš da je Zuckerberg to pravio zbog para? Da li su Page i Brin osmislili algoritam za pretraživanje zbog para? Ako napraviš nešto što vedi tvojoj školi/fakultetu/kući/tebi lično, ima šanse je da će vredeti još ponekome, a onda možeš da razmišljaš i o naplati i o proširivanju. Nikako ne ide obrnuto.

Citat:
Originalno napisao ivanet Pogledajte poruku
pa ja da nisam video da ovako prosta stvar vredi $$$ $$$ $$$ verovatno me nebi ni zainteresovalo
Ima izreka: "Ako nešto zvuči suviše dobro da bi bilo istina, verovatno i nije istina." Znači da ili nije prosta stvar ili ne vredi toliko.

Citat:
Originalno napisao ivanet Pogledajte poruku
(izuzetak je igranje fudbala )
Vidiš, meni (a verovatno još ponekome ovde) taj izuzetak je programiranje. Nekome je fudbal, nekome slikanje, nekome dobrobit čovečanstva... Ali da prenesem na fudbalsku ravan: misliš li da je Messi počeo da igra fudbal kao klinac samo zato da zaradi? Kad smo kod toga, neko možda misli da je i to prosta stvar: pa šta, "samo" malo trčkara i pika loptu, a Đoković "samo" prebacuje lopticu preko mreže.

Ako ti je $$$ $$$ $$$ zaista jedini motiv, nećeš uspeti ništa uraditi po ovom pitanju. Tvrdim. Razloga ima više, a glavni je da samo sigurna zarada može biti motiv za veći trud (na primer redovna plata, mada je i to diskutabilno na duže staze). Tako da je onda bolje da tih 10k uložiš u nešto lakše, recimo trgovinu.

Izvini ako ovo deluje kao rušenje entuzijazma, to mi uopšte nije bila namera. Naprotiv.
vlador je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" vlador za poruku: