Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2011.   #14
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Meni vidiš smeta što je njegova firma tebi dala na uvid interesantne domene pošto recimo čekam neke od tih domena par meseci da se oslobode i onda on iskusno izbaci listu na dan isticanja ovde na dev forumu sa linkom na svoju firmu gde on registruje domene. Klasična reklama koja nije za e-Business podforum, već za oglase i poslovne ponude ako i uopšte. A ti interesantne domene imaš na uvid kad god hoćeš, znaš gde je WHOIS, ne treba ti stecko za to.
Tacno je da sam stavio link do svog sajta za kompletan spisak domena, kao sto je tacno da mi i registrujemo domene.
Tacno je i to da taj isti link postoji u svakoj mojoj poruci kao moj potpis SAMo 1cm nize od ovog koji ti je problematican.
Tacno je i to da moja firma apsolutno sve sto radi, radi potpuno transparentno i otvoreno, ima istaknut PIB, broj telefona (fiksni, ne mobilni), adresu, placa porez vec 10+ godina (a u IT industriji je - gle cuda) bez sakrivanja identiteta, bez predstavljanja kroz nerazumljive alijase, i za SVE usluge i na domacem i na stranom trzistu izdaje racune.
U tu transparentnost @Gargoyle ubrajam i deo SteCom-a koji se bavi hostingom i registracijom domena.
Koji je procenat, na Srpskom trzistu, firmi koji regularno VAN SIVE zone rade webhosting i registraciju domena sa REGULARNIM izdavanjem fiskalnih racuna za svaku uslugu ?

Generalno, mislio sam da ce biti interesantno i pre svega korisno da se objavljivanjem ovakvog jednog spiska malo prodrma uspavano trziste domena kod nas.

Takodje, namerno nisam postovao u temi 'Prodaja domena' koju je Bizinger otvorio pre dosta vremena (a koja je povremeno i dalje aktivna), jer mi je plan bio da ova novootvorena tema bude totlno drugacija i da periodicno ovde stavljam 'sveze oslobodjene' i prema svom misljenju kvalitetne domene.

Zasto?
Odgovor je prost. U poslednje vreme vidjam sajtove koji u osnovi imaju kvalitet i po pitanju teme koju obradjuju, i po pitanju tehnicke realizacije, ali domeni na kojima su postavljeni su totalni promasaj (subjektivno misljenje).
Velika vecina vrednih domena biva kupljena putem BackOrder servisa ODMAH nakon oslobadjanja, a ono sto ne ode u BackOrder servis se registruje u narednih par dana.

Sobzirom da 'pratim' veliki broj domena, i generalno - globalna desavanja vezana za domaining, smatrao sam da ce korist postavljene informacije (spisak domena) imati veci znacaj od linka do mog sajta.
Ukolko je link do mog sajta problematican i kosi se sa pravilima foruma, neka moderator ispravi poruku, a ja se obavezujem da cu sav novac (dosta se zaradilo) od zarade stecen registracijom navedenih domena preko mog sajta uplatiti u dobrotvorne svrhe
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 18. 10. 2011. u 18:14.
stecko je offline   Odgovorite uz citat