Tema: TYPO3 v4
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 04. 2006.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
TXP je više CMS, dok je po meni WP teško naterati da ne liči na blog.
Zapravo WP i jeste blog engine, sa naknadno ubudzenom mogucnoscu dodavanja fixnih strana (koje nisu odredjene vremenom postovanja, nego su stalne).. ali sto se samog izgleda tice, moze da se uradi da lichi na sta god pozelis, jedino sto vecina ljudi na netu ne zna/ne zeli da to menja..


Citat:
Originalno napisao Dragan
Template sistem TXP-a mi je daleko bolji od WP-ovog, ima sekcije i kategorije--dva razl. nivoa sadržaja. Užasno je bogat funkcionalnošću, dok za WP to ne znam reći jer ga nisam koristio.
zapravo templejt sistem je vrlo slican u oba slucaja (imas samo kategorije-podkategorije, ali imas fixne stranice odvojeno, plus mogu da se doaju tagovi postovima pomocu plugina zato), samo je sintaxa razlicita. U WP-u templejti su php fajlovi koji se naprosto inkluduju, tako da imas pristup direktno php-u, i to apsolutno svakoj funkciji koja je definisana (ugradjene php funkcije, WP core funkcije, pluginovi, ili cak mozes u samom templejtu da pises php). Glavna prednost ovoga je naravno za ljude koji znaju php, jer ne moraju da uce novu sintaxu, a mogu da urade sta god pozele...

Ne znam kako izgled pisati plugin za TXP ali u wordpressu je to izuzetno jednostavno, sto je isto veliki plus...

Po meni je glavna mana WP-a relativno zbrkano i ne previse dobro napisan kod. Postoje visestruke funkcije koje rade istu stvar, generise se nepotrebno mnogo upita nad bazom kao posledica "apstrakcije apstrakcija na apstrakciju" pristupa... ima milion predefinisanih funkcija koje barataju internim stvarima, naravno sa idejom da se pocetnicima olaksa rad, ali to doprinosi neefikasnosti, uzastopnim upitima i slicnom...

Jedan sajt koji odrzavam pod multiuser WP-om generise 37 upita na bazu za naslovnu stranu...jeste da sve to radi pristojno brzo, ali ipak...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat