Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 11. 2006.   #17
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Ukratko dva su servera i dva razlicita domena:
1. i jedina mogucnost je da iza toga stoji provaider(host, dobavljac konekcije), ili neko sa vecim ovlascenjima od njuh

Nisam tu bio da resavam ono sto se desilo vec da saniram posledice ako je moguce, sto je uz kakve takve rezultate i postignuto, jedno je sigurno sve ce se zavrsiti u najboljem redu.

S druge strane, nas poslovni svet je totalno neobrazovan sto se tice interneta i Dragan Varagic, koga svi oni jako cene bi trebao da organizuje neki dogadjaj na kome bi organizovao seminare o bezbednosti internet poslovanja.

Retrospektiva:
Unajmili osobu koja je trebala da obezbedi besprekorno funkcionisanje svega sto se tice interneta, ne da programira nego cisto konsalting, koja zna koji su programeri u stanju da odrade besprekorne aplikacije, ko je u stanju da garantuje bezbednost servera i ko je u stanju da obezbedi bezbedan pristup na internet. Posao bi bio odradjen bez i jedne greske, a novac koji bi ta osoba utrosila na angazovanje profesionalaca bi bio zanemariv u odnosu na prihode.

Stvar je jednostavna sve je odradjeno totalno neprofesionalno sto se tice weba, funkcionisanja svega u vezi weba, kao i web promocije. Ako dizajner nije cuo za FF ili nesto drugo osim IE, ako mu kazete dodaj ovaj clanak na sajt, a on kaze nemogu sada ostao mi neki fail kod nekoga tamo, ili nema pojma o tome kako se kodira file koji ide u include, a uz sve to vam stavi neke svoje delice koda u vas site da prati kako vam posao napreduje. Posteno da sam ja angazovao dizajnera i programera onog trenutka kada bi mi pokazali sta su napravili odrobijao bi ih bez ikakvog razmisljanja.

Tako sam divnu noc proveo, necu vise da razmisljam o ovome, odoh pod tus i pravo u krevet.
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 18. 11. 2006. u 04:26.
Baic je offline   Odgovorite uz citat