Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 05. 2010.   #77
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao misk0
Da nosim sve podatke koje imam u kucnom racunaru gdje imam 3 diska na laptopu i rizikujem da mi neko ukrade (ne zbog neke trzisne vrijednosti informacija vec moje subjektivne)
I u kucu mogu da ti provale i pokradu diskove zar ne?

Ali to odavno nije problem, diskovi se komplet enkriptuju tako da tesko da neko moze da uradi bilo sta (procita sta je na disku) osim da unisti postojece particije.

Npr. besplatni (i open source) TrueCrypt je alat tako reci bez premca (licno ga koristim dugo vremena). Bez problema ce da zastiti sistemske i ostale particije ili cele diskove (a moze i da na postojecim particijama kreira fajl koji sluzi kao virtuelni disk, itd) tako da pre nego sistem uopste krene da se podize, ako ne znas lozinku, mozes da se slikas i blejis u ceo disk pun smeca. I nisam primetio da uopste usporava rad, a Windows pojma nema da je ovaj tu i sve radi on-the-fly.

Citat:
ili da mi ispadne i da mu crkne disk.. Ne hvala, stvarno ne.
Bekap podataka mora da se radi redovno, laptop ili desktop da je u pitanju.

I te bekap kopije lepo enkriptujes (dovoljan ti je i npr. 7-Zip koji moze da pored arhiviranja usput odradi i snaznu enkripciju), narezes na DVD i prebacis na drugu lokaciju :-)

Samo pazi da ne zaboravis lozinku
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat