Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 06. 2007.   #78
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

E da se uključim, valjda mi aleck neće zameriti
Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
ja sam siguran da postoji dosta ljudi koji voze porsche zato sto misle da je to dobar i pouzdan auto, ali ipak ga vecina kupuje da bi se qrchila... a opet mi koji nemamo skupa kola naravno da volimo da pricao o tome kao se oni samo loze, a verovatno bi vecina nas volela da vozi to isto... i onda to tako u krug, u nedogled..

e pa tako, jesam li bio dovoljno metaforican
E vidiš, ja to nikako ne razumem iz prostog razloga što Porše ne koristi iste delove kao npr. Tojota. Mac koristi praktično iste delove kao svaki drugi PC, nisam siguran da imaju nešto posebno osim vanjskog izgleda. A imaš ti i skupe i kvalitetne PC računare: npr. pogledaj šta nudi Alienware (ili Falcon Northwest). Ne, nisu elegantni kao Mac-ovi, ali ljudi koji to kupuju ni ne mare za to. Isto kao što vlasnici Maca mare.

Ako ti je Mac kao Porše, budi bez brige, imaš ti i Ferari na drugoj strani.. (i otud primedba Dragana da Apple i Microsoft imaju različite ciljne grupe ne stoji: po pitanju hardvera [gde spadaju i monitori], MS, generalno, nema ciljne grupe - jer ne proizvodi kompjutere. Dell ima ciljne grupe, Alienware ih ima, Acer ih ima, itd).

Po meni, izbor između PC i Maca (pod uslovom da ti ne treba softver specifičan za jedan OS) --- do toga dovodi neka druga razlika između ljudi. Npr. gde ti držiš svoj PC? Ja svoj držim pored (ili nekad ispod) stola i često lepo ispružim noge na isti, baš lepo dođe. Nekako ne vidim nekog vlasnika Maca da će tako da "ponizi" svoj kompjuter Apsolutno se ne bih uzbudio da ponovo prospem kafu po tastaturi (ionako kupujem stare PC tastature jer mi najviše "leže"; nađem ih za $1).. Kapiraš?

E sad, da li bi imao nešto protiv jedne workstation konfiguracije od Alienware? Ne. Ali jednostavno, kad stavim na vagu cenu i moje potrebe.. nešto bi sam sebi izgledao kao budala da to kupim. Opet, očigledno da imaju kupce, a ne bih te ljude nazvao budalama.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 15. 06. 2007. u 03:40.
degojs je offline   Odgovorite uz citat