Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 02. 2007.   #1
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default Pretraga problem | file_get_contents

Ovako, budzim jedan sajtic i nesto sam razmisaljo kako najbolje da opicim pretragu.. Sajtic ima nekih 15 stranica i ni jedna ne vadi txt iz baze (nema potrebe za tim, nece se cesto menjati txt a layout je na skoro svakoj razlicit).. Cimnem ivanhoa i decko me lepo uputi na file_get_contents funkciju za ispis sadrzaja nekog fajla (da ne bude kasnije da ne dajem credits ).

I opicim ja kod i sve lepo 'sljaka', testirano xxx puta bez ikakvog kraha koda i errora bacim stvar na online server i gle cuda, mogu da radim ispis sadrzaja samo onih fajlova koji se nalaze u istoimenom diru kao i pretraga.php.. znaci ako je pretraga.php u root-u sajta (sto je primer u konkretnom slucaju) file_get_contents hvata samo one *.php fajlove u istom diru.. za sve ostalo (u pod-direktorijumima root-a tipa 'root/neki_dir/neki.php') dobijam prazan output i ako je adresa tacna (probao sam da idem i preko $_server['document_root'].adresa_do_pha-a i ista prica).

Malo sam zatecen situacijom (a verujem da i nisam jedini) pa ako bi neko bio ljubazan da mi objasni sta ovde moze da bude potencionalni problem.
flash_back je offline   Odgovorite uz citat