Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 11. 2010.   #14
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Ako tehnologija baš ne valja, umreće prirodnim putem - sve manje će se učiti i primenjivati.
Nije to baš tako i mislim da bi ti prvi bio pozvan da svedočiš, kao predstavnik MS ekipe:

Pogledaj stari ASP - jezik prilično sličan PHP-u. Šta se desilo s njim? MS je jednostavno rekao "to ne valja, odsad radite ASP.NET" i napravio vrlo pristojnu veb platformu. ASP je umro za jako kratko vreme.

E, taj trenutak se nikada nije desio sa PHP-om. Ono što vidimo kod PHP-a su spore, inkrementalne promene, opterećene backward kompatibilnošću, pa čak i takve nailaze na veliki otpor kod korisnika: "HA! Namespace-ovi! Šta će nam to?!" i sl.

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Најкориснији су ми испали лоши језици: C++, JavaScript, Perl, Fortran, C#, VBA. Добре језике које знам (Scheme, OCaml, Haskell) користим само за зезање.
Za ostale se mogu složiti, ali zašto misliš da je C# loš jezik? Među statički tipiziranim, OO, ne-funkcionalnim jezicima stoji prilično dobro, po meni.

BTW, hvala na konstruktivnom doprinosu temi!

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
Ja sam samo konstatovao, da po meni, nacin na koji si rekao "Zašto Razmus nije pravio svoje sajtiće u C-u ili Perlu" u kontekstu cele price, nije lepo zvucao.
Pa ne znam šta sam toliko loše rekao - čovek skrpio neki kvazi-jezik koji mu je pomogao u svakodnevnom radu - ne znam kako ga to kvalifikuje za genija, posebno imajući u vidu da je kasnije PHP u upotrebljivo stanje dovela Zend ekipa, a ne sam Razmo.

BTW, hoćeš da znaš ko je zaista genije? Evo.
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 30. 11. 2010. u 16:05.
jablan je offline   Odgovorite uz citat