Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2009.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jel' vas dvojica mene nešto palite ili šta?

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Sticem utisak da ovo nisi skapirao. Ne radi se o iskljucenju "complex" sintakse (tipa "ovo je string sa varijablom {$var}" vec o tretiranju stringa kao niz (kao u C-u) tipa treci char je $string[2]. Ranije je za to moglo da se koristi $string{2} a sada je to deprecated.
A onda i mister holodoc:

Citat:
Originalno napisao holodoc Pogledajte poruku
"Vitičaste" zagrade u PHP5.3 i dalje omogućavaju da string podaci u sebi sadrže blokove koji referenciraju promenjljive tipa "Nešto {$promenjljiva} još nešto" ali nije moguće više pristupati karakterima stringa putem vitičastih zagrada tipa $promenjljiva{8}.
'ajde? Pa o tome i pričam, od jednom promene sintaksu i ne možeš da pročitaš određeni karakter stringa sa {N} već sa [N]... i to je kao ok u verziji većoj od 0.1 beta promeniti sintaksu jezika? I kada to ostane - ide parse error i pukne script.

I onda dinketovo rešenje je:
Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Kao i za ereg(i) i kod ovoga jedan search/replace resava problem
^ Zbog takvog predloga sam siguran da me u stvari zajebavaš . To možda i prođe kada imaš 1 ili 2 sajta. Šta da radim sa ostalim sajtovima? Da menjam jedan po jedan narednih 6 meseci?

Velika je razlika između "depricated" i "parse error", a to drugo će upravo da se desi kada izbace to što su rekli. Za ovo prvo može da se isključi notice, a zbog ovog drugog ti ne radi script. Ne znam da li me razumete? Svi scriptovi u kojima ostanu funkcije koje su ovi odlučili da izbrišu, ili "nepostojeća sintaksa", će generisati error - ne rade - kraj! Nije više ni u pitanju da li ti smeta E_NOTICE ili bilo šta - script se i ne izvrši.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 18. 10. 2009. u 01:30.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat