Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2009.   #18
krcko
A suicide bomber!
Certified
 
Avatar krcko
 
Datum učlanjenja: 05.08.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 63
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
krcko is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za krcko Pošaljite poruku preko Skype™ za krcko
Default

sto se tice {} vs [] sintaxe za pristupanje pojedinacnim karakterima stringa, ja mogu da potpisem da je u predhodnim verzijama manuala (pre nego sto je 5.3 i zapocet) pisalo da {} sintaxa nije preporucljiva i da treba koristiti [].

ja se php-om bavim od verzije 5 (mada sam bio prinudjen i da pisem php4-compatible kod) i nikada nisam koristio {} vec bas []...

a sto se samog PHP 5.3 tj PHP 6 tice meni se neke "novotarije" bas svidjaju (closures.. hell yea!), dok su mi neke mnooogo lose uradjenje (tipa / u nejmspejsima!?!?! to mi toliko izgleda neprirodno i ruzno da nemam reci... mogli su lepo da koriste . ili eventualno : ako im je . previse tesko za implementaciju - a svaki context-aware parser/kompajler bi bez problema mogao u ovakvoj situaciji da podrzi tacku kao delimiter)...

i thumbs up za sve deprecated fje! (mada se slazem da je mnogo bolje ostaviti fju koja ne radi nista nego dizati E_DEPRECATED, ali sa function_exists lako moze da se 90% koda koji koristi te fje natera da igra po pravilima sestice...)
__________________
jQuery addict!
krcko je offline   Odgovorite uz citat