Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 08. 2008.   #9
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

sve ovo baziram samo na posmatranju "stabilne" posete sa googla, jer mi je takva stabilnost vrlo sumnjiva, i cini mi se da je vestacka, tj. imam utisak da oni balansiraju posetu za svaki sajt.
desavalo mi se da zapazim kako promene algoritam, onda dobijam znatno vise poseta, recimo sa 18k skoci na 20k odjednom, i onda posle tri dana vrate stari algoritam [recimo vide da su se nesto zeznuli], i onda se desi bukvalno da me 'priguse' na 16k, da bi mi 'oduzeli' taj vishak, i da bi na kraju nedelje postigli balans sa prethodnom nedeljom.
pratio sam da li je neki keyword tih dana [kada je skocio] bio nesto posebno trazen - ne, sve je bilo uobicajno, samo mi je iznenada dao 20% vise poseta, a onda oduzeo toliko posle.
inace, takvi skokovi +/- 20% se ne desavaju pri 'normalnim' okolnostima [ne racunam vikende, tada normalno varira poseta].

prosto, prateci posete sa googla stekao sam utisak da balansiraju.
nikada nece da dozvole da u jednom danu ubodes neki keyword i napravis skok od 50%.
uvek ce usponi i padovi da budu postepeni.
kada rastes - ne daje ti da rastes brzo.
kada padas - ne daje ti da padnes brzo.

dakle, sve ovo pricam na osnovu zapazanja.
i ovo sto pisem je samo moj "utisak" da postoji balansiranje.

a ako balansiranje postoji - onda logicno iz toga sledi da ce sajt "znanje" lakse da se izbori septembra za svoj rast kao zaseban sajt, jer nece da ima pored sebe "poslove" koji septembra stagniraju, na primer.
google ne bi dozvolio da 'zajednicki' sajt raste tako brzo, vec bi 'prigusio' taj rast.
stagnacija Poslova bi dakle malo usporila globalni rast.
kao zaseban sajt - Znanje nema balast [koji ne raste] oko sebe, i kao takav lakse dobija prostor od googla.

ovo je, ponavljam, samo neka moja teorija, iz posmatranja kako se ponasa google.
i moze biti da nisam u pravu, tj. da balansiranje ne postoji
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Peca za poruku: