Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 10. 2009.   #10
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

stalno uzimam slike, videa i slicne stvari, (nikad tekstove) ali uvek pre toga pitam vlasnike i do sada me jos niko nije odbio. Niko mi nije trazio bilo kakve pare ili kontra uslugu... Uglavnom traze link i info odakle sam uzeo...
Desavalo mi se da ne nadjem vlasnike i u tom slucaju stavljao sam info i link odakle je uzeto...
Retko kad ne linkujem mesto, osim kad je sa you tube a ili neke slicne platforme odakle svi uzimaju...
Mislim da ne postoji post u kojem nemam neku sliku. A da, imam i jedan plugin kojeg izbegavam zadnjih nekoliko meseci da koristim jer ne prijavljeje mesto odakle koristim sliku. To je V.Prelovac napravio plugin i odlican je... Verovatno ima opciju da vodi na mesto odakel je slika uzete, mislim...
A sad oko Baste i njihovog delovanja: mnogo mi smeta komentarisanje koje je usledilo posle Pedjinog posta... Oni svojim komentarisanjem i kasnije povlacenjem slike sa bloga, definitvno pokazuju kakav im je odnos prema Pedji u ovom i kasnije i prema drugim autroima koje bi koristili... Nije to korektno.
Citam i Bastu i Pedju i zaista uzivam i kod jednih i kod drugog, ali me pomalo vredja ovakav stav. Zasto mene vredja? Pa verovatno zato sto postujem ono sto Pedja radi kao bloger godinama i znam koji trud ulaze u svaki svoj post, pa makar on bio samo u slici i komentaru...
Ovde je ocigledan primer kad neko prenagli sa odlukom i kad sujeta prevlada.
Cudi me jer su autori na Basti vrli znalci i ovakvi potezi su nedopustivi kad su oni u pitanju.
Ne ispraviti ucinjenu gresku je jos veca greska...
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat