Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 02. 2011.   #8
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Bojan78 Pogledajte poruku
Ja mislim da je nasa zemlja jos i najbolja. Pogledajte samo koliko hosting provajdera radi na crno, niko ih ne dira. Masa ljudi radi preko neta prima pare na racun drzava opet cuti.
Ja mislim da ti mnogo lose mislis...

Jel je ok da neki rade na crno a neki placaju drzavi poreze i ostale dazbine?
Da li je u redu da nekoga drzava bukvalno dere, a da neki koji imaju mnogo vise od gospodina/gospodje "odranih" ne placaju ni deseti deo svojih dazbina.

Kada bi ovde postojali zakoni i primenjivali se, kada bi svako zavrsavao posao kakav god imao na zakonski propisan nacin, kada bi svako placao u ovoj drzavi sta treba da plati, kada bi svako bio placen za ono sto je posteno zaradio, kada bi se i trud, kvalitet, ideja, inovativnost vrednovali, kada bi se rad vrednovao kako treba (a ne samo odlazak na posao aka da prosetam cipele i da pokazem novi mobilni i tasnu) kao na nekim drugim mestima, onda bi bilo verovatno i bilo para i 100% bi se bolje zivelo.

Ali dok se ne promeni ovde svest vecine ljudi (da je kul da se radi "ispod zita", da Zika zaj* Miku i da je faca, da ovaj ili onaj ne placa struju, grejanje , porez, radnike zato sto je gazda i sto zna nekog u opstini, zavodu, inspekciji) onda stvarno nam nece nikada ni biti bolje.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" _korso_ za poruku: