Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 06. 2006.   #13
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
Do nedavno sam na primer CSS pisao uvek po stablu (DOMu). Dakle krenem od headera, pa onda potomci headera odmah ispod njega, pa onda sledi na primer glavni sadrzaj i tu odmah svi elementi koji se nalaze u njemu, itd. Samo ova tehnika nije bas najbolja kada imas gomile elemenata i ako je lokacija obimna.
isti princip samo sto ja ne koristim identaciju. zahteva previse skrolovanja po kodu
lakse mi je kada selektore pisem jedan ispod drugog, narocito kada ima dosta propertyja. uvek koristim crtez na papiru. tu iscrtam boksove i dam im id-ove i klase. posle samo ispisem css redom od vrha html-a pa na dole, dok mi je papiru sta ce se desiti unutar zagrada. identacija ima smisla za js i html, gde pratis funkcije, sta si gde otvorio i slicno. ovde je samo {} :P
selektore trazim po domu, jureci njihov id. lakse mi je kad su ispisani jedan ispod drugog

fajlove delim na logicke celine:
- reset
- layout - generalni izgled sajta, raspored osnovnih elemenata, broj kolona i njihov raspored. ovaj fajl je skoro uvek copy/paste nekog od ranijih projekata
- fajl koji mi je uvek imesajta.css u kome drzim specificna podesavanja elemenata
- typo
- forms
- utils - ovo je doduse jedini fajl u kome koristim identaciju jer sadrzi hackove poput easyclearing, guillotine... samo zbog c/p-a u utilsu su mi zebra tabele i slicne stvari
- print

cesto pravim posebne fajlove i za navigaciju. od skoro sam poceo da praktikujem include unutar samog imesajta.css fajla

...a nekad samo skucam sve u jedan fajl. zavisi od velicine projekta i kako sam raspolozen
xippi je offline   Odgovorite uz citat